2D un 3D animācija

Web animācija ir svarīga un neatņemama interneta lapu dizaina daļa. Kustīgie attēli ļauj atdzīvināt web resursu un pozitīvi ietekmē tā emocionālo uztveri. Animācijas pareiza izmantošana veicina apmeklētāju piesaisti un to skaita pieaugumu.

Divu dimensiju (2D) animācija tiek plaši izmantota baneru izveidei (piemēri Nr.1 un Nr.2), kā arī reklāmas rullīšu un prezentāciju izgatavošanai. Šis animācijas veids arī tiek bieži izmantots dažādu interfeisa elementu (pogas, navigācijas paneļi un tml.) izstrādē. Neskatoties uz šķietamo vienkāršību, šim risinājumam ir teicama vizuāla efektivitāte un spēja atstāt labu iespaidu uz mājas lapas apmeklētājiem.

Trīs dimensiju (3D) animācija ir formāts, kura ietvaros animācijas attēla objekti izskatās tā, kā tie izskatās realitātē. Šis efekts tiek sasniegts, izmantojot dažādus grafiskas informācijas apstrādes paņēmienus, lai gan īstenībā uz ekrāna ir redzama plakana projekcija. Trīs dimensiju animācija tiek plaši izmantota baneros (piemērs Nr.3), 3D flash galerijās, slaidšovos un citās interneta lapu dizaina sastāvdalās.

Viena no svarīgām animācijas pielietošanas jomām ir kāda procesa norises demonstrācija. Ja viens un tas pats objekts mainās laika gaitā, pāreja no viena stāvokļa otrā tiek maksimāli uzskatāmi parādīta ar animācijas palīdzību. Lietotājam ir iespēja tieši novērot evolūcijas procesu, nevis fantazējot un izdomājot to savā galvā.

Cita animācijas izmantošanas joma ir trīs dimensiju objektu attēlošana. Datora displejs spēj atveidot tikai priekšmeta divu dimensiju attēlu. Animācija dod iespēju apskatīt priekšmetu no dažādām pusēm, dažādās projekcijās, imitējot telpisku attēlu. Par šādu objektu var būt, piemēram, piedāvājamās preces paraugs. Cits variants ir vadāma animācija, kad lietotājs var patstāvīgi likt attēlam rotēt un tādējādi aplūkot objektu no visām pusēm, kā arī pietuvināt attēla daļas, lai aplūkotu pat vissīkākās detaļas. Par šādu vadāmas animācijas piemēru var būt viena no 3D flash galerijām.

Bieži animācija tiek izmantota, lai atveidotu interneta lapas aktīvos elementus. Ja novietot peles kursoru uz kāda objekta, piemēram, uz pogas vai izvēlņu joslas, tas signalizē saprotamā veidā (pulsē spilgtums, mainās krāsa un tml.), un tādējādi lietotājs tiek informēts, ku noklikšķinot uz objekta, notiks kāda darbība. Līdzīgi var darboties uzmanības pievēršanai. Piemēram, ja nepieciešams izdalīt navigācijas paneļa aktīvo pozīciju (t.i. paneļa pozīciju, kur šobrīd atrodas lietotājs), to var apzīmēt ar spilgtuma pulsāciju. Pulsēšanai ir jābūt vienreiz vai vairākas reizes - tikai lai pievērstu uzmanību. Turpmāk pietiek nedaudz nomainīt krāsu.

Ļoti bieži web lapu dizaina izveidē tiek izmantots tāds animācijas elementu veids kā slaidšovs. Slaidšovs dod lietotājam iespēju aplūkot attēlus neierobežotā daudzumā, nepārejot uz citām lapām. Parasti slaidšoviem ir vadības pogas, kas ļauj aplukot attēlus gan manuālā režīmā vienu pēc otra, gan automātiskā režīmā, kad attēlu maiņa notiek pēc vienādiem laika intervāliem. Kā piemēri, zemāk ir parādīti animēto slaidšovu paraugi.

Animēto slaidšovu piemēri

Piemērs Nr.1

Piemērs Nr.2

Piemērs Nr.3

Piemērs Nr.4

Piemērs Nr.5

Piemērs Nr.6

Piemērs Nr.7

Piemērs Nr.8


Gribat uzdot jautājumu?


Lūdzu, aizpildiet formu, kas atrodas zemāk, un mūsu specialisti ar Jums sazināsies tuvākājā laikā.


Ievadiet Jūsu vārdu:*


Ievadiet savu e-pasta adresi:*


Ievadiet savu tālruņa numuru:*


Ievadiet ziņojuma tekstu:*