Baneru izstrāde

Baneru izvietošana ir pārbaudīts veids, kā vislabāk piesaistīt potenciālos klientus un palielināt to skaitu. Baneris ir reklāmas rakstura taisnstūrveida elements ar tekstu un vienu vai vairākiem attēliem. Visiem baneriem ir hipersaites, t.i. noklikšķinot uz banera apmeklētājs nonāk web lapā ar reklamējamās preces vai pakalpojuma sīku aprakstu. Baneri var tikt izvietoti trešo personu tīmekļa vietnēs, gan arī savā mājas lapā. Pirmā gadījumā izvietošana notiek konteksta reklāmas ietvaros (maksas pakalpojumi Google AdWords, Yandex Direct un tml.), vai reklāmas laukuma pirkšanas vai nomas rezultātā, kā arī iespējama reklāmas laukumu savstarpēja maiņa starp dažādiem īpašniekiem piederošiem interneta resursiem. Otrā gadījumā baneri tiek izvietoti savas tīmekļa vietnes sākumlapā vai kādā sadaļā (apakšsadaļā), gan arī "kārsto piedāvājumu" un "īpašo akciju" atsevišķās lapās.

Baneri var būt animētie ar attēloto objektu kustību, gan arī statiskie ar nekustīgu attēlu un tekstu. Animētais baneris var sevī ietvert gan animāciju, gan vizuālos efektus, gan interaktivitāti, gan arī skaņas un video. Statisko baneru izveidei tiek izmantots jpeg, png un gif failu formāts. Animētie baneri tiek izveidoti animētā gif formātā vai swf failu formātā (flash animācija, ieskaitot video fragmentus). Animēto baneru cenas ir augstākas salīdzinājumā ar statisko baneru cenām, taču to galīgā rezultāta efektivitāte (pāreju skaits uz interneta mērķa lapu) ir arī augstāka.

Baneri atšķiras pēc izmēriem, taču šajā jomā pastāv starptautiskā standartizācija. Ieteicami šādi izmēri:

Baneru izmēri (pikseļos)Baneru tipu nosaukumi
468X60Pilna izmēra baneris
(Full Banner)
728x90Ziņojumu dēlis
(Leaderboard)
392X72Pilna izmēra baneris ar vertikālo navigāciju
(Full Banner with vertical navigation bar)
234X60Pusizmēra baneris
(Half banner)
180x150Kvadrāts
(Rectangle)
120X240Vertikālais baneris
(Vertical banner)
120X90Poga 1
(Button 1)
120X60Poga 2
(Button 2)
125X125Kvadrātveida poga
(Square button)
83X31Mikro josla
(Micro button)

Arī ir sastopami cita izmēra baneri, bet tie tiek izmantoti retāk. Turklāt pastāv baneru tipi, kam nav noteikti fiksēti izmēri, piemērām augšējās linijas baneris (Top Line Banner), kas izvietots lapas augšā un aizņem visu tā platumu.

Skaisti noformēts baneris ar profesionālo dizainu un intriģējošo uzrakstu veicina apmeklētāju skaita pieaugumu, piesaista potenciālos pircējus, modina interesi par reklamējamo preci vai pakalpojumu, skubina lietotājus pāriet uz reklāmas lapu, un, galu galā, stimulē preces vai pakalpojuma pirkšanu, tādējādi īstenojot reklāmas galīgo mērķi. Turklāt šāds baneris var tikt uzskatīts par firmas tēla sastāvdaļu, jo ļauj palielināt zīmola un logotipa atzīšanu, kā aŗī rada pozitīvu attieksmi pret zīmolu, preci vai pakalpojumu.

Baneru piemērus varat apskatīt zemāk. Ir parādīti animētie gif baneri ar standartizmēru 468 x 60

Piemērs Nr.1

Šāda tipa baneris var tikt izvietots gan savā gan svešā mājas lapā. Uzklikšķinot uz tā, interneta lietotājs nokļūst īpašā piedāvājuma lapā.


Piemērs Nr.2

Šāda tipa baneris var tikt izvietots gan savā gan svešā mājas lapā. Uzklikšķinot uz tā, interneta lietotājs nokļūst īpašā piedāvājuma lapā.


Piemērs Nr.3

Šāda tipa baneris var tikt izvietots svešā mājas lapā. Uzklikšķinot uz tā, interneta lietotājs nokļūst vienā no Jūsu vietnes sadaļā.Gribat uzdot jautājumu?


Lūdzu, aizpildiet formu, kas atrodas zemāk, un mūsu specialisti ar Jums sazināsies tuvākājā laikā.


Ievadiet Jūsu vārdu:*


Ievadiet savu e-pasta adresi:*


Ievadiet savu tālruņa numuru:*


Ievadiet ziņojuma tekstu:*